Futbolo klubas „Žalgiris“ po ilgesnės pertraukos turės savo pastovius namus – pasirašyta sutartis dėl Liepkalnyje esančio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadiono įsigijimo. Sandoris oficialiai pristatytas penktadienį stadione surengtoje konferencijoje žiniasklaidai.

77 metų tradicijas turinti reprezentacinis Vilniaus futbolo klubas prieš keliolika metų neteko savo namų „Žalgirio“ stadiono bei treniruočių bazės ir pats buvo arti išnykimo ribos.

Klubo vadovė V. Venslovaitienė prisiminė, jog taip sutapo prieš 15 metų, 2009-ųjų Šv. Kalėdų išvakarėse atgimti siekusio „Žalgirio“ ateitis sprendėsi susitikime Vilniaus miesto savivaldybėje. Netrukus po jo, 2010-ųjų vasarį, savivaldybė tarybos sprendimu tapo klubo dalininkė.

Atsikūrusi komanda tik neilgai žaidė „Žalgirio“ stadione, kuris vėliau buvo nugriautas, kurį laiką turėjo namų rungtynes žaisti ir Marijampolės, Kauno stadionuose, o 2011 m. pabaigoje pradėjo rungtyniauti atnaujintame stadione Vilniaus Liepkalnyje.

„Tai yra nuostabi diena, kurios laukiau 15 metų. Visada turėjome svajonę turėti savo namus. Kaip ir visuomet žadėjau – po akademijos įsigijimo kitas tikslas buvo stadionas. Klubas jau turi savo akademiją, pilną struktūrą, o dabar – ir savo namus. Noriu pasveikinti visą „Žalgirio“ bendruomenę, nes tai yra didžiulis įvykis, – kalbėjo „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė. – Žinant, jog tai vienintelis stadionas Vilniuje, kuris atitinka licencijavimo reikalavimus A lygos ir UEFA vyrų futbolo rungtynėms, mūsų pareiga buvo išsaugoti jį „Žalgiriui“ ir Vilniaus miestui. Šiandien tik nedaugelis sporto klubų Lietuvoje gali pasidžiaugti savo stadionu.“

LFF prezidentas Edgaras Stankevičius pažymėjo, jog prie sandorio inicijavimo prisidėjo „Žalgirio“ aistruoliai, kurių prašymas stadioną perleisti istorinio futbolo klubo veiklai buvo priimtas teigiamai.

„Dėkoju „Žalgirio“ aistruoliams, kurie ir buvo vieni iš pagrindinių iniciatorių dėl šio klausimo išsprendimo. Jie paragino klubo dalininkus ir federaciją rasti bendrus sąlyčio taškus, kad stadionas atitektų „Žalgiriui“, akademijai ir liktų naudojamas pagal futbolo paskirtį. Federacija labiausiai baiminosi, kad stadionas ateityje nebūtų naudojamas pagal kitą paskirtį. Prieš naujus metus esu ramus, kad čia tikrai liks futbolas, čia bus „Žalgirio“ klubo, fanų ir akademijos namai. Tas labiausiai džiugina“, – sakė E. Stankevičius.

„Žalgirio“ aistruolių bendruomenės narys Tadas teigė, jog sunku patikėti, bet viskas prasidėjo prieš pusmetį nuo paprastos žinutės socialiniame tinkle, jog „Žalgiriui“ reikalingi namai.

„Dabar juos turime. Fanams labai svarbu, kad pagaliau turėsime savo vietą, ir nesijausime kaip svečiai. Ačiū LFF, kuri tesėjo savo žodį, kad stadionas gali būti „Žalgirio“. Taip ir įvyko. Nuostabi diena. Tikimės, kad šis stadionas palengva taps mūsų namais. Ačiū visiems, kurie prisidėjo, ačiū žiniasklaidai, jog viešino šį klausimą“, – kalbėjo aktyvus komandos gerbėjas.

Spalį aistruoliai ir klubas pakvietė verslo atstovus ir visus norinčius prisijungti prie akcijos „Sugrąžinkime namus „Žalgiriui“.

Pasak V. Venslovaitienės, nors ši akcija ir nevirto didele finansine paspirtimi stadiono įsigijimui, sulauktas palaikymas paskatino ieškoti alternatyvių būdų ir galutinis tikslas vis tiek buvo pasiektas.

„Noriu padėkoti visiems prisijungusiems prie akcijos verslininkams ir aistruoliams. Visų aistruolių dėmesys buvo matomas. Turėjome daug noro, bet laiko buvo per mažai. Tai buvo tas impulsas, kuris mūsų dalininkus privertė ieškoti kito sprendimo, link savo tikslo ugdyti jaunąją futbolo kartą namų sąlygomis. Kaip minėjome, nepaisant to kaip pavyktų akcija, vis tiek stadioną sieksime įsigyti savo lėšomis, o gauta parama skirta akademijos reikmėms. Tas ir buvo padaryta“, – kalbėjo V. Venslovaitienė.

Atsižvelgiant į ribotas klubo finansines galimybes dabartiniu laikotarpiu, stadiono įsigijimą finansavo klubo dalininkai – V. Venslovaitienė ir kompanija „Ollex“, kurią atstovauja Olegas ir Edvinas Radionovai.

„Su „Žalgiriu“ esame nuo klubo atkūrimo 2009 metais. Tikėjome ta idėja nuo pat pirmosios dienos. Labai smagu, jog galime dalyvauti šiame įvykyje. Manau, kad po kažkiek metų galėsime apie tai pasakoti savo vaikams, kad ir mes čia buvome. Tikiu, kad „Žalgiris“ turėdamas savo namus galės vienu laipteliu į priekį eiti dar greičiau“, – kalbėjo „Žalgirio“ dalininko „Ollex“ atstovas E. Radionovas.

Pasak LFF prezidento Edgaro Stankevičiaus, derybos buvo pakankamai greitos, pavyko surasti abiems pusėms tinkamą variantą. Jis atskleidė, jog stadionas kainuos 3,5 mln. eurų.

„Būtume galėję tikėtis didesnės sumos iš verslo, bet atsiradus pasiūlymui iš „Žalgirio“ klubo LFF Vykdomajame komitete šiai idėjai buvo pritarta vienbalsiai. Per kelias savaites buvo suderinti teisiniai formalumai, po naujųjų vyks galutinis atsiskaitymas ir nuo kitų metų pradžios klubas taps stadiono savininkais, – sakė LFF vadovas – „Žalgiris“ yra legendinis klubas. Tikrai norėjosi, kad klubas turėtų tinkamą stadioną vietos ir tarptautinėms rungtynėms. Kai atsirado ta galimybė, man tai buvo garbės reikalas ir įsipareigojimas prieš fanų bendruomenę, kad stadionas būtų perleistas į patikimas rankas.“

Siekiant pabrėžti sandorio tikslus, stadiono įsigijimą finansavę klubo dalininkai pasirašė formalų ketinimų protokolą, kuriame nurodoma, jog stadionas skirtas išnuomojamas „Žalgirio“ klubui ir akademijai mažiausiai 10 metų su pirmumo teise klubui per tą laikotarpį stadioną įsigyti.

Kad sandoris įvyktų, pastarąjį mėnesį „Žalgirio“ dalininkai kartu su LFF derino teisines ir finansines sąlygas. Už konsultacijas ruošiant sandorį klubo vadovė dėkojo teisininkei, „AAA Law“ vadovaujančiai partnerei Giedrei Domkutei ir finansininkei, „Versluma“ vadovei Natalijai Gudaitienei.

Artimiausiu metu į stadioną persikels „Žalgirio“ klubo administracija ir personalas, čia bus sudarytos sąlygos akademijos auklėtinių treniruotėms, taip pat savo vietą atras komandos gerbėjų bendruomenė.

Pasak „Žalgirio“ vadovės, teisę į stadiono pavadinimą bus siūloma įsigyti rėmėjams, o galimi stadiono atnaujinimai – tolimesnės ateities klausimas, nes turimi finansiniai resursai sutelkti stadiono įsigijimui, o vystymo kryptys priklausys ir nuo nacionalinio stadiono Šeškinėje projekto.

„Mes labai laukiame nacionalinio stadiono. Vilniečiai yra verti jo. Kai jis atsiras, stadionas Liepkalnyje turėtų būti klubo treniruočių baze ir akademijos namais. Iki tol planuojame čia įsikelti, tvarkytis, ir žiūrėsime ką daryti toliau, nes artimiausiu metu šiame stadione oficialias rungtynes Lietuvoje ir Europoje ir toliau reikės žaisti pagrindinei vyrų komandai“, – teigė V. Venslovaitienė.

Sausio 6-ąją planuojamos įkurtuvės, į kurias kviečiama visa „Žalgirio“ bendruomenė. Tą pačią savaitę pasiruošimą naujam sezonui pradės ir pagrindinė klubo vyrų komanda.

Kiti straipsniai

Rekomenduojame

Naujienos