Tėčio diena, arba Tėvų diena, yra šventė, skirta pagerbti tėčius ir jų vaidmenį šeimoje bei visuomenėje. Štai keletas įdomių faktų apie šią šventę:
- Kilmė: Tėvo diena buvo pradėta švęsti Jungtinėse Amerikos Valstijose XX amžiaus pradžioje. Pirmoji oficiali Tėvo diena buvo švenčiama 1910 m. birželio 19 d. Spokane mieste, Vašingtono valstijoje.
- Sonora Smart Dodd: Tėvo dienos iniciatorė buvo Sonora Smart Dodd, kuri norėjo pagerbti savo tėvą, Williamą Jacksoną Smartą, vienišą tėvą, auginusį šešis vaikus.
- Šventimo data: Daugumoje pasaulio šalių, įskaitant JAV, Kanadą ir Jungtinę Karalystę, Tėvo diena švenčiama trečiąjį birželio sekmadienį. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Lietuvoje, ši šventė minima pirmąjį birželio sekmadienį.
- Oficiali pripažinimas: JAV prezidentas Lyndonas B. Johnsonas 1966 m. pasirašė pirmąjį pranešimą, paskelbiantį trečiąjį birželio sekmadienį Tėvo diena. 1972 m. prezidentas Richardas Nixonas pasirašė įstatymą, oficialiai pripažįstantį Tėvo dieną nacionaline švente.
- Simboliai: Tradiciškai Tėvo diena siejama su dovanomis, kortelėmis, gėlėmis ir šeimos susibūrimais. Gvazdikai dažnai naudojami kaip Tėvo dienos simboliai, panašiai kaip motinos dieną naudojamos rožės.
- Tarptautinis minėjimas: Tėvo diena švenčiama įvairiomis dienomis visame pasaulyje, priklausomai nuo šalies kultūros ir tradicijų. Pavyzdžiui, Italijoje ir Ispanijoje ji švenčiama kovo 19 d., per šv. Juozapo dieną.
- Ekonominė reikšmė: Tėvo diena yra viena iš svarbiausių komercinių švenčių metų kalendoriuje. Per šią dieną parduodamos įvairios dovanos, tokios kaip elektronika, įrankiai, drabužiai ir kt.
- Psichologinė reikšmė: Tėvo diena skatina šeimos narius atkreipti dėmesį į tėvo vaidmenį, jo įtaką vaikų ugdymui ir šeimos stiprinimui. Tai taip pat yra puiki proga parodyti dėkingumą ir meilę tėčiui.
Šie faktai atspindi Tėvo dienos istoriją ir svarbą tiek šeimoje, tiek visuomenėje.
Šaltinis: pamatyti.lt