Motinos diena – tai ypatinga diena, skirta pagerbti motinas ir motiniškas figūras už jų meilę, aukojimąsi ir indėlį į mūsų gyvenimus. Tai diena, kai galime išreikšti dėkingumą už viską, ką jos daro, ir parodyti joms, kiek jos mums reiškia.
Istorija ir kilmė
Šventės, skirtos motinoms, egzistavo įvairiose kultūrose per visą istoriją. Senovės graikai ir romėnai pagerbdavo motinų deives, o Anglijoje XVII amžiuje buvo švenčiama Motinos sekmadienis, kai žmonės grįždavo į savo gimtąsias parapijas aplankyti savo motinų.

Šiuolaikinė Motinos diena, kokią mes ją žinome šiandien, atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Anna Jarvis, norėdama pagerbti savo mirusią motiną, kuri buvo socialinė aktyvistė, 1908 m. surengė pirmąją Motinos dienos šventę. Jos pastangos sulaukė didelio palaikymo, ir 1914 m. prezidentas Woodrow Wilson paskelbė Motinos dieną nacionaline švente, švenčiama antrąjį gegužės sekmadienį.
Motinos dienos reikšmė
Motinos diena yra daugiau nei tik šventė. Tai proga susimąstyti apie motinos vaidmenį mūsų gyvenime ir parodyti jai dėkingumą už viską, ką ji daro. Tai diena, kai galime išreikšti savo meilę, pagarbą ir dėkingumą motinoms ir motiniškoms figūroms, kurios mus augino, palaikė ir mylėjo besąlygiškai.
Šią Motinos dieną skirkite laiko pagerbti savo motiną ir parodyti jai, kiek ji jums reiškia. Mažas gestas, nuoširdus žodis ar tiesiog praleistas laikas kartu gali padaryti didelį skirtumą. Juk motinos yra ypatingos ir nusipelno būti pagerbtos kiekvieną dieną.