Kultinės Marthos Wells knygų serijos „Žudikboto dienoraščiai“ gerbėjai pagaliau sulaukė – Alexanderis Skarsgårdas įkūnijo visų mėgstamą, socialiai nerangų ir pramoginėms programoms neabejingą saugumo androidą „Apple TV+“ seriale „Murderbot“. Premjera įvyko gegužės 16 dieną ir jau spėjo sukelti nemažai pozityvaus šurmulio tiek tarp kritikų, tiek tarp žiūrovų.

Skarsgårdas, žinomas dėl savo vaidmenų tokiuose projektuose kaip „Tikras kraujas“, „Didieji maži melai“, o pastaruoju metu ir epiniame „Šiaurietis“ bei nerimą keliančiame „Begalinis baseinas“, šįkart neria į kiek kitokį, komediškesnį ir savotiškai mielą vaidmenį. Ir, pasak jo paties, būtent tokio lengvesnio projekto jis ir ieškojo.
Serialas pasakoja apie save „Žudikbotu“ (angl. Murderbot) pasivadinusį apsaugos androidą, kuris, nors ir sukurtas ginti žmones, mieliau leistų laiką žiūrėdamas muilo operas ir būtų paliktas ramybėje. Įsilaužęs į savo valdymo modulį ir įgavęs laisvą valią, Žudikbotas stengiasi tai nuslėpti nuo savo klientų, tuo pačiu metu bandydamas suprasti keistą žmogiškąją prigimtį – su visa jos absurdiška logika ir emociniu chaosu.
Viename iš interviu Alexanderis Skarsgårdas prisipažino, kad jį itin sužavėjo Žudikboto charakterio pasyvumas ir socialinis nerangumas. „Vietoje veiksmo herojaus sutinki šį keistą, pasyvų personažą, ir tai buvo tiesiog žavu, miela ir juokinga,“ – dalinosi aktorius. Jis taip pat minėjo, jog po intensyvių ir tamsių vaidmenų „Šiaurietyje“ ir „Begaliniame baseine“, jam „niežėjo“ imtis kažko lengvesnio ir komediškesnio.
Serialo kūrėjai, broliai Chrisas ir Paulas Weitzai, atrodo, pataikė tiesiai į dešimtuką, pasirinkdami Skarsgårdą pagrindiniam vaidmeniui. Aktoriaus gebėjimas perteikti subtilias emocijas net ir po robotiška išore, bei jo įgimtas charizmatiškumas suteikia Žudikbotui reikiamo gilumo ir patrauklumo. Kritikai jau giria serialą už tai, kad jis leidžia Skarsgårdui būti „keistam ir kvailokam“, kas puikiai atitinka knygų personažo dvasią.
Be Skarsgårdo, seriale taip pat vaidina Noma Dumezweni, įkūnijanti daktarę Mensah – mokslininkų komandos, kurią saugo Žudikbotas, vadovę, bei Davidas Dastmalchianas. Pati Martha Wells, knygų autorė, dalyvauja projekte kaip konsultuojanti prodiuserė, kas neabejotinai prisideda prie serialo autentiškumo.
Nors pats pavadinimas „Žudikbotas“ gali nuteikti grėsmingai, serialo esmė slypi ne tiek veiksme, kiek personažo vidiniame pasaulyje, jo santykyje su jį supančiais žmonėmis ir bandymuose atrasti savo vietą visatoje, kurioje jis yra unikali ir dažnai nesuprasta būtybė. Žudikboto sarkazmas, jo priklausomybė nuo pramoginio turinio ir nuolatinė kova tarp loginio mąstymo ir netikėtai kylančių emocijų – visa tai kuria nepaprastai žavų ir įtraukiantį reginį.
Serialas taip pat subtiliai paliečia dirbtinio intelekto, laisvos valios ir žmogiškumo temas, tačiau daro tai su humoru ir lengvumu, vengdamas sunkiasvorio moralizavimo. Atrodo, kad „Murderbot“ su Alexanderiu Skarsgårdu priešakyje turi visus šansus tapti nauju kultiniu mokslinės fantastikos serialu, siūlančiu ne tik įtemptas akimirkas, bet ir gerą dozę juoko bei peno apmąstymams. Tai istorija apie androidą, kuris, ieškodamas būdų išvengti žmonių, galiausiai atranda kažką panašaus į ryšį su jais – ir tai daro jį vienu įdomiausių personažų dabartiniuose ekranuose.