Pranešama, kad „Google Photos“ prideda naują funkciją, kuri leis naudotojams patikrinti, ar vaizdas buvo sukurtas arba patobulintas naudojant dirbtinį intelektą (DI), ar ne. Kaip teigiama pranešime, nuotraukų ir vaizdo įrašų dalijimosi ir saugojimo paslauga bus papildyta naujomis žymomis, kurios atskleis informaciją apie dirbtinį intelektą ir šaltinio tipą. Tikėtina, kad Google šią funkciją kuria siekdama sumažinti klastočių atvejų skaičių. Tačiau neaišku, kaip ši informacija bus rodoma naudotojams.
„Google Photos“ dirbtinio intelekto žymėjimas
Pastaraisiais metais klastotės (angl. „Deepfake“) tapo nauja skaitmeninių manipuliacijų forma. Tai vaizdai, vaizdo įrašai, garso failai ar kita panaši medija, kurie buvo skaitmeniniu būdu sukurti naudojant dirbtinį intelektą arba patobulinti naudojant įvairias priemones, siekiant skleisti dezinformaciją ar klaidinti žmones. Pavyzdžiui, aktorius Amitabhas Bachchanas neseniai pateikė ieškinį prieš vienos bendrovės savininką už tai, kad šis paleido „deepfake“ vaizdo reklamą, kurioje aktorius buvo matomas reklamuojantis bendrovės produktus.
Remiantis „Android Authority“ pranešimu, nauja „Google Photos“ programėlės funkcija leis naudotojams pamatyti, ar jų galerijoje esantis vaizdas buvo sukurtas naudojant skaitmenines priemones. Ši funkcija pastebėta „Google Photos“ programėlės 7.3 versijoje. Tačiau tai nėra aktyvi funkcija, o tai reiškia, kad naudojantys naujausią programėlės versiją jos kol kas negalės matyti.
Šią dirbtinio intelekto funkciją netrukus galite gauti „Google Photos
Leidinys programėlės kode rado eilučių, nurodančių į šią naujovę. Pranešama, kad viename iš jų buvo frazė „ai_info“, kuri, kaip manoma, reiškia informaciją, pridėtą prie nuotraukų metaduomenų. Ši skiltis turėtų būti pažymėta, jei vaizdas buvo sukurtas dirbtinio intelekto priemone, kuri laikosi skaidrumo protokolų.
Manoma, kad kita žyma „digital_source_type“ reiškia dirbtinio intelekto įrankio arba modelio, kuris buvo naudojamas vaizdui generuoti arba tobulinti, pavadinimą. Tai gali būti tokie pavadinimai kaip „Gemini“, „Midjourney“ ir kiti.
Tačiau šiuo metu neaišku, kaip „Google“ nori rodyti šią informaciją. Geriausia būtų, jei ji būtų įtraukta į paveikslėlyje įterptus keičiamo vaizdo failų formato (EXIF) duomenis, kad būtų mažiau galimybių juos suklastoti. Tačiau to trūkumas būtų tas, kad naudotojai negalėtų lengvai pamatyti šios informacijos, nebent eitų į metaduomenų puslapį. Arba programėlė galėtų pridėti ant vaizdo esantį ženkliuką, nurodantį dirbtinio intelekto vaizdus, panašiai kaip „Meta“ padarė „Instagram“.