„Google Pixel 10“ mikroschemų rinkinį gali gaminti Taivano puslaidininkių gamybos bendrovė (TSMC). Nors išmanųjį telefoną planuojama pristatyti tik 2025 m. pabaigoje, pasirodė pranešimų, kad „Google“ po „Pixel 9“ ir „Tensor G4“ gali nebesinaudoti „Samsung“ paslaugomis. Dabar spėjama, kad bendrovė jau pradėjo gaminti pavyzdinius lusto vienetus, kad galėtų paleisti jo gamybos procesą – nors iki premjeros liko daugiau nei metai.
Remiantis portalo „Android Authority“ pranešimu, lustas tariamai buvo pastebėtas viešai prieinamose duomenų bazėse esančiame siuntų sąraše. Taigi, nors iki „Google Pixel 10“ pasirodymo dar liko beveik daugiau nei metai, panašu, kad jo mikroschemų rinkinio gamybos procesas jau prasidėjo.
„Google Pixel“ problemos
Pastaruosius kelerius metus „Google Pixel“ serijos išmaniuosiuose telefonuose buvo naudojami „Tensor“ lustai, pagaminti bendradarbiaujant su „Samsung Foundry“. Nors nusiskundimų dėl jų našumo nebuvo, šilumos valdymas ir efektyvumas yra sritys, kuriose telefonai susidurdavo su sunkumais. Ši problema kankino ir „Pixel 8“ serijos telefonus, kurie ne tik sunkiai tinkamai išsklaidydavo šilumą, bet kentėjo dėl vidutiniškai veikiančios baterijos.
Išmaniųjų telefonų rinkoje dauguma prietaisų pristatomi su TSMC gaminamais lustais. Remiantis „Counterpoint Research“ ataskaita, „Samsung Foundry“ rinkos dalis 2024 m. I ketvirtį sudarė tik 13 proc. palyginti su TSMC užimama 62 proc. rinkos