Arizonos universiteto studentai Gaelis Baupas ir Matthew Maksimas įrodo, kad norint sukurti stulbinančius vaizdus nereikia didelio biudžeto, Holivudo VFX komandos.
Jų ambicingas trumpametražis filmas „Stiklo planeta“ (angl. „The Glass Planet“) sulaukia dėmesio ne tik kino mokyklos koridoriuose.
Kino specialybės studentas Baupas parašė scenarijų ir režisavo šį trumpametražį filmą, o fizikos specialybės studentas Maksimas kūrė skaitmeninius efektus naudodamas „Blender“ programą.
Tuscan 9 ABC Baupas sakė: “Kai buvau vaikas, man patiko Žmogus-voras ir norėjau juo tapti. Galvojau, ar turėčiau tai padaryti iš tikrųjų kaip mokslininkas, ar tiesiog „apgauti“ pasitelkdamas filmą?”
Trumpametražiame filme pasakojama apie jaunuolį, kuris leidžiasi į paieškas, kad surastų savo dingusį tėvą, kuris dingo prieš 10 metų vykdydamas tyrinėjimo misiją.
„Tai veiksmo ir mokslinės fantastikos filmas, bet kartu ir labai humaniškas“, – sakė Maksimas.
„Markusas susiduria su sielvartu, tapatybe ir didesniu likimo svoriu. Jis siekia surasti savo tėvus – ir save, ir galbūt net išgelbėti pasaulį. Didelis mūsų prioritetas buvo papasakoti šią beprotišką istoriją su beprotiškais vaizdais, bet išlaikyti gilų asmeninį ryšį.“
Alanas Davisas iš Davis de Dios Media buvo taip sužavėtas tuo, ką sukūrė Baupas ir Maksimas, kad skyrė Baupui pilną stipendiją, kad jam nebereikėtų dirbti ne visą darbo dieną, kad galėtų susimokėti už mokslą, ir jis galėtų visiškai atsidėti savo trumpametražiui filmui.
Baupas pridūrė: „Šis filmas yra puikus įrodymas, kad norint sukurti norimą filmą nereikia Holivudo milžiniškų pinigų.“
„Tiesiog eikite ir filmuokite! Būtent tai mes čia ir padarėme.“