„Intel“ šią savaitę ketina paskelbti apie planus sumažinti daugiau kaip 20 proc. darbuotojų, siekdama panaikinti biurokratiją sunkumų patiriančioje lustų gamykloje, teigia „Bloomberg“ naujienų portalas.
Manoma, kad šis žingsnis yra dalis siekio racionalizuoti valdymą ir atkurti į inžineriją orientuotą kultūrą. Tai būtų pirmoji didelė restruktūrizacija, vadovaujant naujajam generaliniam direktoriui Lip-Bu Tanui, kuris pradėjo vadovauti praėjusį mėnesį.
Darbuotojų skaičiaus mažinimas vykdomas po praėjusių metų pastangų panaikinti apie 15 000 darbo vietų – apie atleidimus paskelbta rugpjūčio mėn. 2024 m. pabaigoje „Intel“ turėjo 108 900 darbuotojų, o praėjusiais metais jų buvo 124 800 mažiau.
Trečiadienį prieš atsidarant Niujorko biržoms „Intel“ akcijos išankstinėje prekyboje pabrango net 3,5 proc. Per pastaruosius 12 mėnesių akcijos atpigo apie 43 proc. ir antradienį užsidarė ties 19,51 JAV dolerio verte. Praėjusį mėnesį konferencijoje „Intel Vision“ T. Tanas sakė, kad „Intel“ turi pakeisti prarastus talentingus inžinierius, pagerinti savo balansą ir geriau pritaikyti gamybos procesus prie potencialių klientų poreikių.
Ketvirtadienį planuojama paskelbti bendrovės pirmojo ketvirčio rezultatus, todėl T. Tanas turės galimybę išdėstyti daugiau savo strategijos. Nors, remiantis Wall Street vertinimais, didžiausias „Intel“ pajamų sumažėjimas jau praeityje, analitikai neprognozuoja, kad ankstesnis pardavimų lygis bus pasiektas artimiausiais metais, jei apskritai kada nors bus pasiektas.
Šiai dienai „Intel“ atidėjo didžiąją dalį savo plėtros pastangų, įskaitant Ohajo gamyklos plėtrą, kuri, kaip tikėtasi, turėjo tapti didžiausiu pasaulyje lustų gamybos centru, planus.
Gamybos partnerystė su Taivanio puslaidininkių gamybos kompanija (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.), kuri pastaraisiais mėnesiais buvo investuotojų spekuliacijų šaltinis, taip pat atrodo mažiau tikėtina. TSMC generalinis direktorius CC Wei praėjusią savaitę sakė, kad bendrovė ir toliau koncentruosis į savo verslą.
Tuo pačiu, „Intel“ praleido pelningiausią naują lustų pramonės sritį per pastaruosius dešimtmečius. Bendrovė, ilgą laiką dominavusi asmeninių kompiuterių ir duomenų centrų procesorių rinkoje, lėtai reagavo į perėjimą prie dirbtinio intelekto. Šis sukrėtimas leido „Nvidia“ iš nišinio žaidėjo tapti vertingiausia pasaulyje puslaidininkių bendrove, kurios pajamos dabar lenkia „Intel“ pardavimus.