Ką bendro turi tarpgalaktinės kovos ir tarpukario architektūra? Atsakymą siūlo LEGO paroda Kaune, kviečianti pažvelgti į du visiškai skirtingus pasaulius – „Žvaigždžių karų“ sagą ir Kauno modernizmo architektūrą. Paroda atskleidžia, kiek įvairių istorijų galima pasakoti iš LEGO kaladėlių – nuo ikoniškų kino personažų iki miesto simbolių, pabrėždama šios kūrybinės medžiagos universalumą ir galimybes.
Pirmojoje parodos dalyje – 16 eksponatų, atkeliavusių iš „Žvaigždžių karų“ pasaulio.
Lankytojai turės galimybę iš arti pamatyti kultinius veikėjus: Anakiną ir Luką Skaivokerius, Čiubaką, kapitoną Reksą ir Dartą Veiderį.
Tarp įspūdingiausių objektų – natūralaus dydžio droidai R2-D2 ir C-3PO bei klonų karys. Atskira vieta ekspozicijoje skirta Mokytojui Jodai – jo figūros aukštis ir plotis siekia po daugiau nei pusantro metro.
Greta personažų pristatomi ir žymiausi „Žvaigždžių karų“ technikos modeliai – AT-AT ir Snowspeeder. Šią visatą papildo scenos iš serialų „Klonų karai“ ir „Mandalorietis“, šalmų kolekcija bei kiti, nostalgiją kino gerbėjams keliantys, eksponatai.
Kauno veidas LEGO detalėse
Šalia pasaulinio masto žvaigždžių – ir vietos menininkų kūryba. Antroje parodos dalyje savo darbais dalijasi lietuvių kūrėjai Matas Puzinas ir Rokas Mikšiūnas. Jų LEGO modeliuose atgyja ikoniški Kauno modernizmo pastatai, kviečiantys ne tik įvertinti architektūros grožį, bet ir pažinti miestą iš naujo.
Mikšiūnas savo veiklą pradėjo 2020 metais, rengdamas edukacinius projektus apie Kauno ir Vilniaus modernizmą. Parodoje eksponuojamas ryškiausias R. Mikšiūno darbas sulaukęs susidomėjimo Lietuvoje ir užsienyje – modernistinis Iljinų šeimos namas. Jis surinko 10 tūkst. patiktukų LEGO Ideas sistemoje ir pretendavo tapti realiu LEGO rinkiniu.
Puzinas šiuo pomėgiu gyvena nuo trejų metų. „Pirmąjį LEGO rinkinį man padovanojo tėvai – tada tai buvo žaidimas, o dabar – aistra. Tai galimybė realizuoti save, parodyti savo meninius ir techninius gebėjimus bei dalintis savo kūriniais su pasauliu“, – pasakoja jis. Tarp M. Puzino kūrinių vaikystėje jį lydėję pastatai – Prisikėlimo bažnyčia ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.
Be šių objektų parodoje bus galima išvysti Kauno Centrinį paštą, M. K. Čiurlionio muziejų, K. Škėmos daugiabutį ir kitus kūrėjų LEGO modelius.
Savaitgaliais – nemokami robotikos užsiėmimai
Parodos metu kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį nuo 12 iki 16 val. į nemokamas edukacijas 4-11 metų vaikus kvies Robotikos akademija. 30 minučių trukmės užsiėmimų metu vaikai patys konstruos ir programuos LEGO robotą – automobilį.
Apie LEGO robotų galimybes jie galės sužinoti ir čia pat veikiančioje parodoje. Edukacijos vyks balandžio 19 d., 26 – 27 d., gegužės 3 – 4 d., 10-11 d., 12-16 val. Dalyvavimui būtina išankstinė registracija.
LEGO paroda iki gegužės 11 d. vyks Kauno „Akropolio“ renginių aikštėje, trečiame aukšte.