Magijos ir iliuzijų meistras Davidas Blaine’as dešimtmečius stebino žiūrovus iliuzijomis ir ištvermės triukais – nuo kardų rijimo iki užšaldymo ledo luite – jis tyrinėja pasaulį per magijos prizmę ir dabar grįžta naujame seriale „Davidas Blaine‘as: Nebandykite to“ (angl. „David Blaine: Do Not Attempt“). Šį kartą magas tyrinėja nepaprastas kultūras, atskleidžia senovines paslaptis ir bando atlikti širdį kaustančius fizinius žygdarbius, kurie nutrina ribą tarp magijos ir žmogaus ištvermės.
Naujausiame „National Geographic“ ir „Imagine Documentaries“ šešių dalių seriale „Davidas Blaine‘as: Nebandykite to“, kurio premjera per „Disney+“ jau kovo 27 d., iliuzijų meistras leidžiasi į užburiančius kultūrinius mainus ir įspūdingą kelionę po nepaprastas kultūras, kur Brazilijoje, Pietryčių Azijoje, Indijoje, už poliarinio rato, Pietų Afrikoje ir Japonijoje susitinka su atlikėjais ir meistrais, išplečiančiais žmogaus galimybių ribas, įkvepiančiais ir besidalinančiais išskirtiniais įgūdžiais ir paslaptimis.
Už žmogaus galimybių ribų
Seriale Davidas Blaine’as pasineria į kultūras, kuriose tikra magija ir ekstremali fizinė ištvermė yra kasdienio gyvenimo dalis. Jis sužino senovinių paslapčių, bando neįtikėtinus žygdarbius ir sutinka žmones, kurie išlavino savo protą ir kūną taip, kad jie atrodo antžmogiški.
„Atrandu neįtikėtinų talentų turinčių žmonių, kurie peržengia galimybių ribas. Mokytis iš jų – garbė. Kaip magas, žaviuosi jų gebėjimais, nes man stebuklingiausios akimirkos yra ne triukai, o įgyvendintas žmogaus potencialas“, – sako D. Blaine’as.
Kiekvienoje serijoje dėmesys skiriamas tam tikrai vietai ir unikaliai magijos ar ištvermės formai, o neįprasti veiksmai atliekami griežtai prižiūrint saugos komandoms ir nė vieno iš jų nereikėtų bandyti atlikti namuose.
Brazilijoje Davidas Blaine’as ieško įkvėpimo, pasinerdamas į jį priėmusių žmonių gyvybingą energiją, aistrą ir spontaniškumą. Jo sutikti išskirtiniai drąsuoliai, menininkai, tyrinėtojai ir sportininkai susivienija, kad padėtų jam įgyvendinti drąsų poelgį, apie kurį jis svajojo daugelį metų.
Keliaudamas po Pietryčių Aziją Davidas Blaine‘as tyrinėja žavius santykius su laukine gamta ir tai, kaip skausmo ištvermė gali baimę paversti magija. Jis susitinka su gydytojais ir atlikėjais, galinčiais ištverti nuodingų padarų įgėlimus, ir atskleidžia, kaip žmonės išnaudoja baimę, kad sukurtų stebuklą.
Magijos meistras visada žavėjosi Indijos vaizdais, kuriuose užfiksuoti nepaprasti fiziniai žygdarbiai. Tai virto visą gyvenimą trukusia manija tikriems veiksmams, kurie yra tokie ekstremalūs, kad atrodo tarsi magija. Naudodamiesi šimtus metų perduodamomis paslaptimis, žmonės šiuos veiksmus atlieka ir šiandien. Indijoje Davidas Blaine‘as atranda šiuolaikinius praktikus, kad ištirtų, kaip tikėjimas ir atlikimas susipina ir sukuria magiją.
Stulbinančiame užšalusiame Arkties rato kraštovaizdyje Davidas Blaine‘as tyrinėja keistai ekstremalų žmonijos gebėjimą ištverti žemą temperatūrą. Jis susitinka su žmonėmis, kurie peržengia savo galimybių ribas, kad kliūtis paverstų naujomis ribomis ir įkūnytų tik šiam regionui būdingą atsparumą, atkaklumą ir drąsą, ir mokosi iš jų.
Magas leidžiasi į epinį nuotykį Pietų Afrikoje, atskleisdamas įvairių kultūrų ir laukinės gamtos magiją, kuri keičia suvokimą ir griauna barjerus šioje dinamiškoje šalyje.
Japonijoje žmonės garsėja meistriškumu, meniškumu ir siekiu tobulėti visose srityse – nuo punktualių traukinių iki kruopščiai paruoštų sušių. Čia Davidas Blaine‘as tyrinėja meistriškumo sąvoką susitikdamas su žmonėmis, kurie visą gyvenimą tobulina vieną įgūdį.
Serialą prodiusavo garsūs prodiuseriai Brianas Grazeris, kurio prodiusuoti filmai ir televizijos serialai buvo nominuoti 47 „Oskarams“ ir 217 „Emmy“ apdovanojimams, ir Ronas Howardas, pelnęs daugybę apdovanojimų, įskaitant du „Oskarus“, šešis „Emmy“, du „Auksinius gaublius“ ir „Grammy“ apdovanojimą, o už nuopelnus kinui ir televizijai turi dvi žvaigždes Holivudo šlovės alėjoje. O taip pat ir pats Davidas Blaine‘as, Sara Bernstein, Justinas Wilkesas, Christopheris St. Johnas, Matthew Akersas, Erica Sashin ir Toby Oppenheimeris ir kt.
Davido Blaine‘o magiški triukai
Davidas Blaine’as nuolat reziduoja „Encore Theater“ teatre „The Wynn“. Jis yra magas, siekiantis perkelti magijos spektaklį į šiuolaikinį pasaulį ir sukurti emocinius išgyvenimus, prilygstančius meno rūšims. Jis yra sulaikęs kvėpavimą daugiau nei 17 minučių, septynias dienas buvo palaidotas gyvas, beveik tris dienas praleido užšaldytas ledo luite, pasninkavo 44 dienas, buvo nutrenktas elektra, burna sugavo iš pistoleto paleistą kulką, ragavo gyvas varles, levitavo gatvėse ir dar daugiau, taip pat jis yra pasiekęs bei sumušęs keletą pasaulio rekordų.
Pirmasis Davido Blaine‘o viešas ištvermės žygis įvyko 1999 m. balandį. Magas septynias dienas ir naktis buvo palaidotas stikliniame karste po vandens rezervuaru ir sugebėjo išgyventi tik iš skysčių.
2000 m. Davidas Blaine’as atliko triuką pavadinimu „Užšaldytas laike“ (angl. „Frozen in Time“), kurio metu bandė 72 valandas išstovėti dideliame ledo luite. Prieš tai jis metus treniravosi su lediniu vandeniu, todėl manė, kad yra pasirengęs išbandyti šį triuką, ir pasirūpino, kad jis būtų transliuojamas tiesiogiai. Nors šis triukas sužavėjo daugybę žiūrovų visame pasaulyje ir net uždirbo jam 1 mln. dolerių, kiti magai nebuvo labai sužavėti. Vėliau Davidas Blaine’as sakė, kad visiškai atsigauti prireikė mėnesio ir kad jis neketina ateityje bandyti atlikti tokio sudėtingumo triukų.
2006 m. magijos meistras pradėjo septynias dienas trukusį triuką „Nuskendęs gyvas“ (angl. „Drowned Alive“), kurio metu priešais Linkolno centrą Niujorke buvo panardintas į 8 pėdų skersmens, vandeniu pripildytą sferą su izotoniniu fiziologiniu tirpalu. Po triuko vyras sudarė sutartį su Jeilio universiteto mokslininkais, kurie jį stebėjo, kad ištirtų žmogaus fiziologinę reakciją į ilgalaikį panardinimą.
2012 m. Davidas Blaine’as pradėjo vykdyti 72 valandų trukmės ištvermės triuką „Electrified“, kuris buvo tiesiogiai transliuojamas per „YouTube“. Jis stovėjo ant 22 pėdų aukščio stulpo ir buvo prijungtas prie daugiau nei milijono voltų elektros srovės. Nors pats teigė, kad tai buvo pavojingiausias jo triukas, fizikos profesoriaus Johno Belcherio teigimu, tai, ką jis padarė, iš tikrųjų nebuvo nė kiek pavojinga – triuko metu Davidas Blaine‘as dėvėjo Faradėjaus kostiumą, sulaikantį elektros srovę.
Triukas, kai magas sugauna iššautą 22 kalibro kulką į mažą metalinį puodelį, laikomą tarp gumos skydelio jo burnoje, buvo atliktas 2015 m. Las Vegase gyvai scenoje prieš 20 000 žmonių pasirodyme, kurio metu Davidas Blaine‘as pats iššovė iš pistoleto, tačiau daugiau niekada neatliko šio triuko.
Kai kurie teigia, kad D. Blaine’as yra ne tik magas, bet ir šoumenas arba drąsuolis. Kitus piktina mintis, kad magas rizikuoja gyvybe, atlikdamas neįtikėtinus žygdarbius, kurie atrodo kaip magija, ir leisdamas žiūrovams nuspręsti, ar tikėti, kad pasirodymas yra triukas, ar ne. Kalbant apie Davidą Blaine‘ą, aišku viena: jis įkvepia viso pasaulio žiūrovus norėti tikėti magija. Naujausią šešių serijų serialą „Davidas Blaine‘as: Nebandykite to“ žiūrėkite nuo kovo 27 d. per „Disney+“.