„Telegram“ programėlė buvo atnaujinta patobulinant vaizdo įrašų ir pokalbių funkcijas. Naujausiame atnaujinime įdiegta nauja vaizdo įrašų greičio kontrolė, pagerinta vaizdo įrašų kokybė ir palaikoma greitesnio įkėlimo funkcija, pagrįsta tinklo ryšio kokybe. Vartotojai dabar galės pridėti medijos bylas tuo pačiu metu, kai redaguoja siunčiamą žinutę. Dabar „Telegram“ pokalbio viduje rodys paskutinio pranešimo redagavimo laiką. Kūrėjai taip pat galės naudotis naujomis platformos monetizavimo galimybėmis.
„Telegram“ atnaujinimas suteikia naujų vaizdo funkcijų ir patobulinimų
Atnaujinus programėlę į naujausią versiją, „Telegram“ teigia, kad vartotojai galės pagreitinti vaizdo įrašų atkūrimą laikydami paspaudę dešinę vaizdo įrašo pusę, tada slinkdami į dešinę, kad atkūrimo greitis padidėtų iki 2,5 karto. Ši funkcija suteikia greitesnę prieigą prie esamų vaizdo įrašų greičio valdiklių, o „Android“ vartotojai taip pat gali bakstelėti kairę ir dešinę ekrano pusę, norėdami atitinkamai 10 sekundžių atsukti atgal arba persukti į priekį.
Didelių kanalų savininkams taip pat pagerės įkeltų vaizdo įrašų atkūrimas dėl naujos vaizdo funkcijos, kuri automatiškai parenka vaizdo įrašo kokybę pagal ryšio kokybę. Platforma automatiškai suspaus ir optimizuos didelės raiškos vaizdo įrašus, kuriuos įkelia kanalų savininkai, į tris kokybės parinktis – žemą, vidutinę ir aukštą. „iOS“ naudotojai gali perbraukti vaizdo įrašą aukštyn, kad naudotų vaizdas paveikslėlyje (PiP) režimą
„Telegram“ patobulino žinučių redagavimą, įveda pokalbiams skirtas žymes (hashtags)
Nors „Telegram“ jau palaiko galimybę redaguoti žinutes (arba žinutes su medija) po to, kai jos buvo išsiųstos, dabar naudotojai gali pridėti mediją prie tekstinės žinutės ją redaguodami. Naujausia programėlės versija papildyta nauja funkcija, leidžiančia naudotojams bakstelėti žinutę ir pridėti paveikslėlį, kuris bus rodomas vietoje pradinės žinutės.
Redaguotos žinutės „Telegram“ dabar rodys paskutinį kartą, kai naudotojas atliko redagavimą. Pasak platformos, jei naudotojas vėl redaguos savo žinutę, programėlėje bus rodoma, kada žinutė buvo redaguojama paskutinį kartą. Tuo tarpu mažose grupėse atnaujintos kiekvieno grupės nario perskaitymo kvitų funkcijos – ši funkcija taip pat prieinama „Telegram“ konkurentėje „WhatsApp“.
Telegram taip pat įdiegė naują funkciją, vadinamą pokalbiams būdingomis žymėmis (angl. hashtags), kurios sukurtos tam, kad būtų lengviau rasti pranešimus su ta žyma tam tikroje grupėje ar kanale. Ji atitinka #hashtag@username formatą, o tai reiškia, kad naudotojas, ieškantis #travel@adventures, matys visas žinutes, pažymėtas žyma „Adventures“ kanale paskelbtas maistas, todėl bus lengviau rasti konkrečius pranešimus kanale ar grupėje.
Patobulintos „Telegram Bot“ funkcijos, skelbimų integracija
Viena iš priežasčių, kodėl „Telegram“ yra tokia populiari, yra tai, kad ji palaiko labai lengvai programuojamus botus grupėse. Platforma leidžia botams siųsti naudotojams iki 30 žinučių per sekundę, o dabar botų operatoriai gali naudoti „Telegram Stars“, kad šį limitą padidintų iki tūkstančio žinučių per sekundę po 0,1 žvaigždutės už žinutę – platformos skaitmeninę valiutą, kurią galima naudoti pirkiniams.
Botai „Telegram“ taip pat gali gauti pajamų iš „Telegram Ads“, todėl naudotojai gali uždirbti iš savo kanalų. Platforma dalijasi 50 proc. iš reklamos gaunamų pajamų su turinio kūrėjais, o dabar botų kūrėjai taip pat gali gauti pajamų iš reklamos paslaugos, naudodamiesi pajamų dalijimosi programa.