JAV Kongreso komisija antradienį pasiūlė Manheteno projekto stiliaus iniciatyvą, kuria siekiama finansuoti dirbtinio intelekto sistemų, kurios būtų tokios pat protingos arba protingesnės už žmones, kūrimą, stiprėjant konkurencijai su Kinija dėl pažangiųjų technologijų.
Dviejų partijų JAV ir Kinijos ekonomikos ir saugumo apžvalgos komisija pabrėžė, kad viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė yra labai svarbi siekiant pažangos dirbtinio bendrojo intelekto srityje, tačiau paskelbusi savo metinę ataskaitą nepateikė jokių konkrečių investavimo strategijų.
Manheteno projektas buvo plataus masto JAV vyriausybės ir privačiojo sektoriaus bendradarbiavimas Antrojo pasaulinio karo metais, kurio metu buvo sukurtos pirmosios atominės bombos.
„Istorijoje matėme, kad šalys, kurios pirmosios pasinaudoja sparčių technologinių pokyčių laikotarpiais, dažnai gali lemti pasaulinės galios pusiausvyros pokyčius“, – agentūrai „Reuters“ sakė JAVKK komisaras ir programinės įrangos bendrovės „Palantir“ generalinio direktoriaus vyresnysis patarėjas Džeikobas Helbergas.
„Kinija veržiasi į universalaus dirbtinio intelekto (angl. artificial general intelligence) kūrimą… Labai svarbu, kad į juos žiūrėtume itin rimtai“, – pridūrė J. Helbergas.
Pažymėdamas, kad energetikos infrastruktūra yra didelė kliūtis mokant didelius dirbtinio intelekto modelius, Helbergas pasiūlė, kad duomenų centrų leidimų išdavimo proceso supaprastinimas galėtų būti pavyzdys, kaip viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė galėtų paspartinti dirbtinio intelekto plėtrą.
ChatGPT kūrėja OpenAI, kuri praėjusią savaitę paskelbė siūlomą JAV dirbtinio intelekto strategijos planą, taip pat paragino vyriausybę skirti daugiau lėšų dirbtiniam intelektui.